AVENIER
www.avenier.cz
Vakcíny do ordinace
vakciny.avenier.cz
Očkování na cesty
www.ockovacicentrum.cz
Aktuality

HPV vakcína: SILGARD se mění na GARDASIL

V současné době je kvadrivalentní vakcína proti lidskému papilomaviru (HPV) obchodovaná na evropském trhu pod dvěma obchodními názvy Silgard® a Gardasil®. Protože došlo ke změně držitele rozhodnutí o registraci, muselo dojít v souladu s právními předpisy ke sjednocení názvu v rámci Evropské unie.

Kvadrivalentní vakcína proti lidskému papilomaviru (HPV typy 6, 11, 16, 18), která se doposud distribuovala v ČR pod obchodním názvem Silgard® se bude od června 2018 dovážet nově pod obchodním názvem Gardasil®.

SPC vakcíny Gardasil® se nemění a zůstává stejné, jako bylo u vakcíny Silgard®. Jedná se o totožné kvadrivalentní vakcíny, mění se jen název. Proto je Gardasil® plně zaměnitelný s vakcínou Silgard® a očkovací schéma započaté vakcínou Silgard® lze dokončit vakcínou Gardasil®. 

Prodejní cena vakcíny Gardasil® a výše doplatku pro kohortu 13letých dětí je stejná jako u vakcíny Silgard®. Úhrada je stanovena s platností od 1. 5. 2018, nicméně dodávky jsou očekávány až v červnu 2018. Mění se SUKL kód resp. ZULP pro vykazování, Gardasil® má ZULP: 0027886.

V současné době je v distribuční síti lékáren a distributorů omezené množství vakcíny Silgard®. Po vyprodání těchto zásob již bude na trhu k dispozici pouze kvadrivalentní vakcína proti HPV s názvem Gardasil®. Po dobu paralelní registrace obou výrobků lze dle potřeby vykazovat na pojišťovny obě vakcíny.

Zdroj: Česká vakcinologická společnost ČLS JEP

Zpět na seznam článků

 

Nahoru