AVENIER
www.avenier.cz
Vakcíny do ordinace
vakciny.avenier.cz
Očkování na cesty
www.ockovacicentrum.cz

Aktuality

Sledujte aktuální výskyt spalniček v krajích ČR. 

Více zde

V dubnu byl aktualizován Metodický postup k vykazování očkování od 1. 4. 2019

Více zde

V roce 2018 bylo hlášeno více než 750 případů onemocnění pertusí. Mezi ohrožené skupiny patří děti do 1 roku.  
Nejlepší způsob ochrany nejmenších dětí před onemocněním je očkování matek v těhotenství, jak doporučuje i Světová zdravotnická organizace (WHO).

Více zde

Lidstvo během své historie čelilo řadě zdravotních hrozeb. Seznam těch, kterým čelíme v současnosti, vydala před pár dny Světová zdravotnická organizace. 

Více zde

Přečtěte si doporučení České vakcinologické společnosti k očkování nedonošených dětí, celé doporučení k přečtení zde

Více zde

V září byl aktualizován Metodický postup k vykazování očkování od 1.9.2018

Více zde

V současné době je kvadrivalentní vakcína proti lidskému papilomaviru (HPV) obchodovaná na evropském trhu pod dvěma obchodními názvy Silgard® a Gardasil®. Protože došlo ke změně držitele rozhodnutí o registraci, muselo dojít v souladu s právními předpisy ke sjednocení názvu v rámci Evropské unie.

Více zde

Česká republika drží i po loňském roce nelichotivé první místo ve výskytu klíšťové encefalitidy v Evropě. Počtem nakažených se nejvíce přibližují Německo a Švédsko, vysoká incidence je i v pobaltských zemích a ve Slovinsku. Ke zhoršení situace došlo v Rakousku a ve Švýcarsku. S alimentárními případy nákazy konzumací nepasterizovaných mléčných výrobků pravidelně bojuje sousední Slovensko. Tyto závěry byly prezentovány na  zasedání Mezinárodní pracovní skupiny pro klíšťovou encefalitidu ISW-TBE 2018, které se konalo koncem minulého týdne ve Vídni.

Více zde

Data ECDC ukazují, že až 80 % případů spalniček u dorostu a mladistvých v roce 2017 bylo zaznamenáno u neočkovaných jedinců.

Více zde

Změny v očkování od 1. 1. 2018 se týkají jak pravidelného a zvláštního očkování, tak i očkování hrazeného zdravotními pojišťovnami (ZULP). 
Níže stručně uvádíme změny v dodávkách vakcín do ordinací lékařů. Úpravy v hrazení očkovacích schémat a další ustanovení naleznete v 
aktuálně platném Metodickém postupu k očkování od 1. 1. 2018 - k zobrazení ZDE.
 

Více zde

Od 9. do 25. února 2018 se jihokorejském Pchjongčchangu odehrají 23. Zimní olympijské hry (ZOH). 
 

Více zde