AVENIER
www.avenier.cz
Vakcíny do ordinace
vakciny.avenier.cz
Očkování na cesty
www.ockovacicentrum.cz
Aktuality

Výroční cena Koalice pro podporu očkování za rok 2015

R. Maďar
Koalice pro podporu očkování


Výroční cena Koalice pro podporu očkování za rok 2015 byla udělená paní Ludmile Hamplové za vysokou odbornou kvalitu práce v žurnalistice a osobní statečnost.

Zdůvodnění výběru laureáta

Ludmila Hamplová je novinářkou na volné noze píšící pro Zdravotnický deník, Lidové noviny, časopisy Kondice a Žena a život.

Ve své práci se vždy opírá o odborné zdroje a vědecké poznatky, je konzistentním bojovníkem proti pseudovědě, manipulátorům a šarlatánům. Stává se proto nezřídka terčem jejich arogantních až vulgárních útoků. Přesto však pokračuje ve své záslužné práci a konzistentně svým čtenářům předkládá jen ověřená fakta, závěry objektivních studií a uznávaných odborných autorit. Přes opakované nevybíravé útoky na svou osobu dlouhodobě poukazuje na lži a zkreslování dat odpůrci vakcinace a nebojí se poukázat na ta média, která poskytují prostor k šíření antivakcinačních nesmyslů, ať už z důvodu absence logiky, racionálního kritického myšlení nebo kontrolních mechanizmů, čímž vzniká klamavý dojem, že radikální skupina medicínských anarchistů je větší, než tomu je ve skutečnosti. Její zásluhou byly odhaleny podvody odpůrců očkování při volbě homeopatky dr. Elekové jako Praktické lékařky roku.

Jsme přesvědčeni, že Ludmila Hamplová pozvedává úroveň české žurnalistiky a svou objektivitou i osobní statečností může být příkladem nejen mladým novinářům. Koalice pro podporu očkování se proto rozhodla udělit jí svou Výroční cenu za rok 2015.

Ludmile Hamplové tímto blahopřejeme a přejeme mnoho energie a úspěchů v další náročné práci.

doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D., FRCPS
předseda Koalice pro podporu očkování
www.podporaockovani.cz

Zpět na seznam článků

 

Nahoru