AVENIER
www.avenier.cz
Vakcíny do ordinace
vakciny.avenier.cz
Očkování na cesty
www.ockovacicentrum.cz
Aktuality

Dodávky vakcín dle nového metodického postupu pro rok 2018

Změny v očkování od 1. 1. 2018 se týkají jak pravidelného a zvláštního očkování, tak i očkování hrazeného zdravotními pojišťovnami (ZULP). 
Níže stručně uvádíme změny v dodávkách vakcín do ordinací lékařů. Úpravy v hrazení očkovacích schémat a další ustanovení naleznete v 
aktuálně platném Metodickém postupu k očkování od 1. 1. 2018 - k zobrazení ZDE.
 

Stručné shrnutí změn v dodávkách vakcín pro pravidelná očkování: 


- Pro pravidelné očkování hexavalentní vakcínou bude primárně dodávána vakcína Hexacima
Pokud máte v ordinaci vakcínu Infanrix Hexa, je určena primárně k doočkování základního schématu u dětí rozočkovaných v roce 2017 a pro účely očkování předčasně narozených dětí. 
Vakcína Infanrix Hexa bude dodávána primárně k doočkování základního schématu u dětí rozočkovaných v roce 2017 a pro účely očkování předčasně narozených dětí, kdy se doporučuje aplikace vakcíny Infanrix Hexa, a to minimálně do doby zveřejnění příslušných dat u vakcíny Hexacima. 

- Pro přeočkování DTaP u dětí ve věku 5 let dodáváme vakcínu Adacel. Vakcínu Boostrix lze použít na pravidelné očkování pouze do vyčerpání zásob v ordinaci nebo do doby ukončení expirace. Vakcína Boostrix bude i nadále dodávána pouze na komerční využití. 

- Od 1. 1. 2018 bylo zrušeno očkování indikovaných dětí vakcínou Prevenar 13 v rámci pravidelného očkování
- Metodika doporučila přeočkování Prevenarem 13 v rámci pravidelného očkování (např. LDN) po 5 letech od poslední vakcinace Pneumem 23. 

- Pro pravidelné očkování proti tetanu je nově dodávána vakcína Vacteta. Vakcína Tetavax je určena pouze pro komerční využití a v rámci pravidelného očkování ji ordinace mohou použít pouze v případě, že mají zásoby v ordinaci z minulého roku. 

- Pro závoz vakcín v rámci pravidelného očkování proti hepatitidě typu B (pro osoby, které mají být zařazeny do dialyzačních programů) je určena vakcína Fendrix. 

Stručné shrnutí změn v dodávkách vakcín pro nepovinná očkování: 

Metodika doporučila přeočkování Prevenarem 13 v rámci nepovinného očkování u pacientů (senioři 65+) po 5 letech od poslední vakcinace Pneumem 23. 

- Vakcíny pro očkování proti HPV si nově můžete objednat i pro chlapce ve věku 13 let. 

Stručné shrnutí změn v dodávkách vakcín u zvláštního očkování: 

- Do režimu zvláštního očkování bylo nově přeřazeno očkování osob nově přijatých do domovů seniorů a osob po expozici biologického materiálu proti hepatitidě typu B. 

Zpět na seznam článků

 

Nahoru
Přijmout vše Odmítnout vše Nastavení
Vaše soukromí - Vaše volba

K zajištění plné funkčnosti webových stránek používáme soubory cookies. Tlačítkem „Povolit vše“ souhlasíte s využitím všech těchto souborů, případně lze v „Nastavení“ upravit. Více informací o tom, proč a jak vaše osobní údaje zpracováváme, najdete v zásadách zpracování osobních údajů.